Słupsk uniknie katastrofy finansowej

Na poniedziałkowej konferencji prasowej wiceprezydenci Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Marek Biernacki poinformowali media o efektach rozmów prezydenta Roberta Biedronia z premier Ewą Kopacz, prowadzonych 2 i 3 lipca związanych z prośbą o bezzwrotną pomoc finansową dla Słupska. O taką pomoc zabiegał Biedroń, gdy sąd arbitrażowy nakazał w połowie czerwca wypłacenie przez miasto 24,5 mln zł firmie, która budowała Aquapark.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 W trakcie spotkań omówione zostały możliwe obszary pomocy ze strony rządu: wsparcie finansowe planu remontów około 100 mieszkań komunalnych w Słupsku, wsparcie instytucji kultury – remont budynku jednej z nich oraz wsparcie wkładu budżetu państwa do inwestycji drogi krajowej nr 21. Rozmawiano również o linii kolejowej 202. W tej sprawie odbędą się kolejne spotkania, w których także udział weźmie samorząd województwa pomorskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Dzięki wsparciu rządu możliwa będzie dalsza restrukturyzacja finansów miasta i poprawa indywidualnego wskaźnika zadłużenia. Dzięki wsparciu rządu zadeklarowanemu przez premier Ewę Kopacz Słupsk uniknie katastrofy finansowej – powiedział w czwartek w Warszawie po spotkaniu z premier prezydent Słupska Robert Biedroń.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *