W tym tygodniu finał rozmów z PLK

Prezydent Robert Biedroń poinformował dziennikarzy o rozmowach toczących się w ubiegłym tygodniu z jego udziałem z przedstawicielami Kolei PLK . Wszystko wskazuje na to, że będzie budowany drugi tor linii kolejowej ze Słupska w kierunku Lęborka Zlikwiduje to wąskie gardło do Lęborka.

S0468074

W sprawie najbardziej pomogli dwaj słupscy parlamentarzyści Zbigniew Konwiński i senator Kazimierz Kleina, który wielokrotnie interweniowali w Warszawie, a także Stowarzyszenie Aktywne Pomorze, które o tym najczęściej przypominało. Zorganizowano też pikietę przed przybyciem do Słupska premier Ewy Kopacz. Sprawę traktowano jako rekompensatę za budowę elementów tarczy antyrakietowej w pod Słupskim Redzikowie.

DSCF8102
Wiceprezydent Marek Biernacki przedstawił konkretne plany 2 warianty budowy linii kolejowej nr 202. W tym tygodniu mają być sfinalizowane rozmowy. Później będą konsultacje społeczne w sprawie budowy drugiej nitki kolejowej, a później chodzi tylko o to, aby mieszkańcy okolicznych miejscowości przez jakie linia biegnie poparli jej budowę .
wivceprezydent apeluje, by mieszkańcy gmin i Słupszczanie wzięli udział w tych konsultacjach, by linia mogła być budowana.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *