Obchody 35 rocznicy Solidarności

Trwają właśnie końcowe prace na Rondzie „Solidarności”, gdzie w niedzielę odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę podpisania porozumień sierpniowych przez komitety strajkowe NSZZ „Solidarność” w Stoczni Gdańskiej,  Szczecińskiej i komitet z kopalni w Jastrzębiu.

Główne uroczystości odbędą się o 18 na Rondzie „Solidarności” i o 19 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie ks. bp Krzysztof Zadarko koncelebrował będzie mszę świętą za ojczyznę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Wcześniej na Rondzie Solidarności w okolicy siedziby Zarządu Regionu w Słupsku odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca 35 lat istnienia „NSZZ Solidarność” w Polsce i wszystkich ofiar i bohaterów poległych w walce o wolną Polskę. W Ustce 31 bm o 15 na promenadzie będziemy mogli posłuchać koncertu muzycznego.

DSC_8669

Fot.Bartosz Arszyński

Można oczywiści wziąć udział w uroczystościach Centralnych w Gdańsku na Placu „Solidarności” oraz w okolicach słynnej   sali  BHP, gdzie doszło do podpisania porozumień. W tych miejscach złożone zostaną wiązanki kwiatów, i osłonięte tablice pamiątkowe, a następnie odbędzie się piknik „Solidarność Pokoleń”, zaśpiewa znany brytyjski muzyk Chis De Burgh. Natomiast 31 sierpnia w Bazylice Św. Brygidy odprawiona zostanie msza św. w intencji „Solidarności” i ojczyzny. Przy pomniku pierwszego duszpasterza Związku NSZZ „Solidarność” ks. prałata Henryka Jankowskiego wierni złożą kwiaty.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *