Legalna Kultura zawitała do Słupska

Dzisiaj w Słupsku rusza projekt „ Legalna Kultura” przy Placu Zwycięstwa staną półki z tytułami, ponad 1000 tytułów filmów, utworów muzycznych , książek i gier będzie można pobrać legalnie lub za niewielką opłatą. Projekt „Kultura na Widoku” rusza, a oficjalnego otwarcia dokona gwiazda filmowa Katarzyna Figura, która wraz z prezydentem miasta Robertem Biedroniem zainauguruje to zjawisko.

legalna kultura

Uliczna wirtualna biblioteka stanie przy zielonym skwerze nieopodal ratusza. Każdy kto podejdzie do regału – zobaczy okładki filmów, płyt, książek oraz gier. Wpisując link do przeglądarki w tablecie lub smartfonie lub skanując kod QR może bezpłatnie albo w promocyjnej cenie, pobrać interesujący go utwór – mówi Kinga Jakubowska, prezeska Fundacji Legalna Kultura.

Projekt ma na celu nauczenie korzystać Słupszczan do korzystania z legalnych źródeł kultury i ograniczyć w dużym stopniu piractwo, czyli ściąganie filmów, audiobooków i gier z innych nielegalnych źródeł i przyczynić do ograniczenia tego zjawiska w efekcie, którego artyści i ich twórcy tracą pieniądze.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *