Sprzątanie Świata startuje w Słupsku

W Słupsku już po raz 22 odbędzie się “Sprzątanie Świata”. Cel szczytny, więc i wart podkreślenia. Warto mieć też na uwadze fakt, iż w Polsce inauguracja całej akcji odbędzie się właśnie w Słupsku i to już w najbliższy piątek – 18 września br. o 8.30 w Parku Kultury i Wypoczynku.

DSC04025

Właśnie wtedy o godzinie 8:30 spotkamy się w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku (przy ul. Rybackiej). Zaproszony jest każdy! Przybyłych na miejscu przywita Robert Biedroń – Prezydent Miasta Słupska oraz Mira Stanisławska-Meysztowicz – założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

IMG_6658

Fot. Zbigniew Bielecki

W zeszłym roku podczas Sprzątania Świata udało się we zebrać ponad 4 tony różnego rodzaju odpadów. W tym roku, dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli, jest  nadzieja  na jeszcze bardziej pokaźne wyniki!

DSC04024

W ramach 22. edycji kampanii Sprzątanie Świata – Polska 2015, odbędzie się program pod hasłem “Wyprawa Poprawa”, zaplanowany od 18 do 20 września. Jest to akcja, będąca częścią międzynarodowego społecznego ruchu na rzecz ochrony środowiska Cleanup the World. Do partycypacji w niej zachęcani są wszyscy, którzy mają szacunek do naszej planety i pragną żyć w czystym środowisku. Potrzeba naprawdę niewiele, aby zrobić coś dobrego!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *