Za brak prawa jazdy do aresztu

Dwa miesiące tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec mieszkańca powiatu braniewskiego, który w ciągu dwóch dni, dwukrotnie został zatrzymany przez słupskich policjantów do kontroli drogowej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo tego, że ciąży na nim zakaz prowadzenia pojazdów. 51-latek podczas

jednej z interwencji znieważył również policjanta. Za kierowanie pomimo sądowego zakazu grozi do 5 lat więzienia, a za znieważenie funkcjonariusza do roku pozbawienia wolności.

Dwa dni i dwie kontrole drogowe tego samego kierowcy, który nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. W przypadku pierwszej kontroli, do której doszło w Ustce policjanci sporządzili dokumentację procesową, zabezpieczyli samochód na parkingu i poinformowali Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o braku aktualnej polisy OC. Następnego dnia, inny patrol słupskiej drogówki zatrzymał do kontroli samochód, za kierownicą którego siedział ten sam kierujący. 51-latek w rażący sposób lekceważył wyrok sądu i kolejny raz pomimo sądowego zakazu wsiadł za kierownicę samochodu. Mieszkaniec powiatu braniewskiego znieważył jednego z interweniujących wobec niego policjantów słupskiej drogówki. Mundurowi zatrzymali 51-latka i skierowali do sądu wniosek o rozpoznanie sprawy w postępowaniu przyspieszonym. Podczas rozprawy sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 2 miesięcy.

51-latkowi za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi do 5 lat więzienia, a za znieważenie funkcjonariusza publicznego do roku pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *