Święto plonów we Wrześnicy

Swoje święto dożynkowe Gmina Sławno obchodziła w tym roku w minioną niedzielę w pięknie przystrojonej słomianymi chochołami Wrześnicy. Po mimo zmiennej pogody frekwencja dopisała i na wiejskim boisku zgromadziło się sporo rodzin świętujących ukończenie żniw i prac polowych. Uroczystości rozpoczęła tradycyjna msza św. w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia we Wrześnicy, po której barwny korowód, prowadzony przez orkiestrę dętą ze Sławna, przemaszerował na boisko.

IMG_4528

Po oficjalnej części przyszedł czas na występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej we Wrześnicy, zespołów „Wrześniczanki” i „Wrzosy” oraz koncerty zespołów „Bayera” i „Summer Night”. Dużym powodzeniem cieszyły się specjalnie przygotowane stoiska z domowymi wypiekami i swojskim jadłem, nie zabrakło też rękodzielników i kolorowych kramów oraz dmuchanego placu zabaw dla najmłodszych.

IMG_4604

Fot. Zbigniew Bielecki

Tradycyjnie już odbyły się konkursy na wieniec dożynkowy i na najlepszy chleb, a sołtysi zmierzyli się ze sobą w kilku zabawnych konkurencjach. Wspólna biesiada i zabawa do późnych godzin nocnych przy muzyce zespołu „Volare Show” zakończyła tegoroczne gminne dożynki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *