W planach przebudowa Filharmonii i Nowego Teatru

Planują przebudować Filharmonię i Nowy Teatr. Władze miasta przygotowały projekt pod nazwą „Słupskie Filary Kultury”. Jego wartość wynosi 19,8 mln złotych. 85% kosztów ma pokryć dofinansowanie z Unii Europejskiej. Od lat pracownicy Filharmonii Sinfonia Baltica oraz Nowego Teatru podkreślają, że pomieszczenia, które mają do dyspozycji na realizowane przez siebie zadania są niewystarczające. Dlatego też powstał projekt „Słupskie Filary Kultury”. Polegał on będzie na stworzeniu ponadregionalnego ośrodka kultury poprzez rozbudowę i przebudowę dwóch istniejących obiektów kultury tj. Filharmonii „Sinfonia Baltica” oraz Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
W ramach przebudowy i rozbudowy obiektu Filharmonii planuje się m.in. poszerzenie powierzchni scenicznej i widowni, podniesienie dachu obiektu, opracowanie projektu akustycznego, zwiększenie ilości foteli o ok. 50 sztuk (do ok. 425 miejsc) oraz zwiększenie wypiętrzenia trybun w celu poprawy widoczności.

P8229308-696x522

Na potrzeby Nowego Teatru planowana jest rozbudowa budynku wozowni na obiekt 3-4 kondygnacyjny o powierzchni całkowitej ok 1500 m2. Planowane są w nim m.in.: scena z widownią na ok. 200 osób wraz z garderobami i niezbędnym zapleczem, pomieszczenia magazynowe, pomieszczenia sanitarne, sale warsztatowe i sale prób. Oprócz rozbudowy niezbędny będzie również zakup sprzętu i wyposażenia obejmującego m.in.: sprzęt oświetleniowy, akustyczny, nagłośnieniowy, oprzyrządowania sceniczne, fotele, klimatyzację, wyposażenie zaplecza scenicznego i pomieszczeń technicznych i biurowych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Fot. Karolina Chalecka/UM

Miasto przekazało propozycję projektu pn. „Słupskie Filary Kultury” o wartości 19,8 mln zł, planowane dofinansowanie 85% – 16,9 mln zł. Przedsięwzięcia powinny wpisywać się w warunki wsparcia określone w VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *