Warsztaty animacji filmowych w MCK z grupą Smacznego

W październiku w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku odbyły się warsztaty animacji filmowej. Do udziału w zajęciach prowadzonych przez gdańskie Studio animacji Grupę Smacznego zostali zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku. Uczestniczki, podzielone na dwie grupy wiekowe, pracowały nad stworzeniem animacji przy użyciu zootropu – maszyny inspirowanej XIX-wiecznym wynalazkiem, jednego z pierwszych urządzeń służących do oglądania obrazów symulujących ruch.

19

Podczas trzydniowych warsztatów uczennice miały szansę poznać cały proces twórczy: od fazy koncepcyjnej, przez przygotowanie taśm z obrazami przedstawiającymi sekwencje ruchu postaci, po animację i wstępne udźwiękowienie. Zarejestrowany materiał jest obecnie montowany w gdańskim Studio. Gotowe filmy będzie można zobaczyć w grudniu w kinie Rejs.

30

05

Fot.MCK

To kolejne, z całego cyklu warsztatów, zaplanowanych w tym roku w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku. Dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska odbędą się jeszcze warsztaty animacji filmowej dla dorosłych prowadzone przez Monikę Kuczyniecką oraz warsztaty muzyczno-filmowe z Marcinem Dymiterem dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *