Plener artystyczny młodych plastyków w Poddąbiu

Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku uczestniczyli w plenerze artystycznym w Poddąbiu. Przez pięć dni młodzież tworzyła prace inspirowane przyrodą. Prace, które powstały podczas pleneru, można będzie zobaczyć na wystawie poplenerowej w Słupsku.

Uczniowie słupskiego plastyka wyjechali do Poddąbia na plener artystyczny. Pod opieką nauczycieli przedmiotów artystycznych: Anny Wojcieszek, Julity Rzeppki, Jerzego Wierzbickiego, Michała Rosy i Sergiusza Powałki wykonywali prace plastyczne związane ze specjalizacją artystyczną, formą rzeźbiarską na plaży i pracami malarskimi.

Efekty działań młodych artystów będzie można zobaczyć w Słupsku na wystawie poplenerowej na początku nowego roku szkolnego. Poza intensywną pracą młodzież miała też czas na odpoczynek.
– W miłej atmosferze minęło nam 5 dni pracy. W Poddąbiu nasi uczniowie mieli doskonałą okazję wyzwolić energię twórczą. Wpływ na to miała przede wszystkim magia miejsca i kontekst przestrzenny.

Fot. Daniel Stawski

– Plenery malarskie mają już swoją tradycję i odgrywają bardzo dużą rolę w artystycznym rozwoju uczniów oraz są dodatkowym elementem edukacji plastycznej w naszej szkole. Dają uczniom szansę rozwoju artystycznych umiejętności i podnoszenia poziomu wiedzy warsztatowej. Wspólnie spędzony czas, wypełniony aktywną pracą, jest także okazją dla budowania pozytywnej przestrzeni społecznej, stanowiącej dobre tło dla działań artystycznych – mówi Anna Wojcieszek, nauczycielka w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *