Dyżurny policji ze Słupska wśród najlepszych w kraju

Po raz trzeci o miano najlepszego dyżurnego w kraju rywalizowało 17 dyżurnych reprezentujących komendy wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji. Jednym z uczestników turnieju, który rozgrywał się w katowickiej szkole Policji był podinsp. Andrzej Góralski, reprezentant województwa pomorskiego, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku. W końcowej zajął bardzo dobre 6 miejsce. 

Funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią odpowiedzialną służbę na stanowiskach kierowania w jednostkach organizacyjnych Policji rywalizowali w dwóch konkurencjach, tj. symulacji na stanowisku kierowania, w ramach której byli oceniani w trzech obszarach: prewencyjnym, informatycznym oraz psychologicznym oraz w teście wiedzy policyjnej. Jednym z uczestników turnieju był najlepszy dyżurny województwa pomorskiego – podinsp. Andrzej Góralski, który to miano wywalczył kilka tygodni temu, podczas wojewódzkich eliminacji, które odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Funkcjonariusz, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku zaprezentował się bardzo dobrze, co dało mu ostatecznie 6 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Po podliczeniu punktacji miejsca na podium zajęli: mł. asp. Paweł Mańka (KWP we Wrocławiu), st. asp. Paweł Hryc (KWP w Krakowie), asp. Tomasz Sienkiewicz (KWP w Szczecinie). Laureaci otrzymali: złotą, srebrną lub brązową odznakę zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej, nagrody pieniężne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji, a także okolicznościowe puchary.

Podczas gali finałowej nagrody wręczali Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Dyrektora Głównego Sztabu Policji insp. Adam Szeliński oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka. W swoim wystąpieniu nadinsp. Roman Kuster, gratulując wszystkim uczestnikom, podkreślił, iż realizacja turniejów resortowych umożliwia funkcjonariuszom kompleksowe poszerzanie wiedzy. Turnieje są elementem wpływającym na systematyczne doskonalenie warsztatu policjanta. Dyżurny podczas swojej niezwykle odpowiedzialnej służby musi posiadać wszechstronną wiedzę, cechować się opanowaniem i precyzją działania. To właśnie on nadaje właściwy bieg wszelkim interwencjom.

(fot. Szkoła Policji w Katowicach)

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *