Wąska jak Mostnika

Ulica Mostnika zmienia swój charakter. W wyniku modernizacji na odcinku od Łukasiewicza do Dominikańskiej będzie barzo wąska. Ruch odbywać się tam będzie tylko w jednym kierunku.

Trwają prace rewitalizacyjne w rejonie Starego Rynku związane z przebudową ulic: Kowalskiej, Michała Mostnika i Dominikańskiej w Słupsku.

Jesienią 2018 r. zakończono remont ulicy Kowalskiej i przystąpiono do przebudowy ulicy Mostnika. Prace podzielone zostały na etapy, by ograniczyć ilość utrudnień. W pierwszej kolejności wyremontowano odcinek od Starego Rynku do skrzyżowania z ulicą Łukasiewicza. W styczniu 2019 r. drogowcy przenieśli się na drugi koniec ulicy – od strony Dominikańskiej i w miarę postępu prac przesuwali się w kierunku Starego Rynku.

Aktualnie, po zakończeniu rozbiórki starych nawierzchni i wykonaniu robót związanych z budową
i wymianą instalacji podziemnych, rozpoczęto prace przy wykonaniu chodników na odcinku od ulicy Łukasiewicza do Dominikańskiej. Ustawione zostały już obrzeża nowej jezdni, co umożliwi położenie nawierzchni chodników, które znajdować się będą w jednej płaszczyźnie z nową asfaltową jezdnią.

Na tym odcinku ulicy Mostnika nastąpią największe zmiany, z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego.

Po przebudowie ulica Mostnika na odcinku od skrzyżowania z ul. Stary Rynek do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza będzie dwukierunkowa o szerokości jezdni 6,0 m. Natomiast na odcinku od skrzyżowania
z ul. Łukasiewicza do ul. Dominikańskiej będzie jednokierunkowa o szerokości jezdni 4,0 m. Po wschodniej stronie jezdni powstanie ciąg kilkudziesięciu skośnych miejsc postojowych wraz z chodnikiem, natomiast po stronie zachodniej piesi będą mogli korzystać z szerokiego chodnika wykonanego z kamiennych płyt.

Na zrewitalizowanej ulicy pojawią się elementy małej architektury, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.  Na poszerzonym chodniku staną ławki i siedziska wzbogacone zielenią (tzw. parklet), a istniejący
po zachodniej stronie szpaler głogów zostanie uzupełniony.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *