Motocyklem uciekał przed policją

Policjanci słupskiej drogówki zauważyli motocyklistę, który popełnił wykroczenie, funkcjonariusze postanowili go zatrzymać do kontroli. Kierujący jednośladem zignorował sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać ulicami i chodnikami miasta.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w czasie patrolu zauważyli kierującego motocyklem, który jechał bez włączonych świateł mijania. Mundurowi zasygnalizowali, by mężczyzna zatrzymał się do kontroli. Jadący jednośladem zwiększył prędkość i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Motocyklista, stwarzając ogromne zagrożenie, do ucieczki wykorzystał chodniki.

Policjanci postanowili do zatrzymania wykorzystać radiowóz służbowy i zepchnęli motocyklistę z drogi, ten zaczął uciekać pieszo. Kilkadziesiąt metrów dalej został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, że 22-letni mieszkaniec Słupska był poszukiwany i miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci przesłuchali 22-latka. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *