Siła marzeń jest dla wszystkich

Góry są dla każdego – przekonywali uczestnicy spotkania z Miłką Raulin. Oprócz zdobywczyni Korony Ziemi o swojej górskiej przygodzie opowiadali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy.

Miłośnicy gór spotkali się w słupskim salonie samochodowym Hondy Igmar AD przy ul. Poznańskiej. Sala wypełniona była niemal po brzegi. Najpierw o swoim projekcie i przygodzie opowiadali podopieczni SOSW w Damnicy. Dzieci wspólnie ze swoimi opiekunami zdobyły Śnieżkę. Jest to najwyższy szczyt Karkonoszy, a także sąsiadujących z Polską Czech.

Fot.Zbigniew Bielecki

Punktem kulminacyjnym było jednak spotkanie ze zdobywczynią Korony Ziemi. Otworzyło ono cykl spotkań  „Porozmawiajmy o górach”.

Miłka Raulin jest autorką projektu Siła Marzeń, który między innymi polegał na zdobyciu najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach globu. Pochodzącej z Trójmiasta Miłce Raulin udało się to zrobić w ubiegłym roku. Tym samym została najmłodszą Polką, które dokonała tego wyczynu. Koronę Ziemi rozpoczęła zdobywać w roku 2011 wejściem najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro

 

(5895 m n.p.m.), a zakończyła na Mount Evereście (8848m n.p.m)

Ponadto bohaterka spotkanie w Igrmar AD jest zdobywczynią sześciotysięcznych szczytów w Himalajach Indii (Stock Kangri 6153 m n.p.m.) i Nepalu (Island Peak 6198 m n.p.m.) oraz najwyższego wulkanu w Ameryce Środkowej Tajamulco 4220 m n.p.m. W większości swoje wyprawy organizowała samodzielnie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *