Szkoła pamięta – uczniowie z Potęgowa sprzątali opuszczone groby

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Potęgowie z klasy VIIIb wraz z wychowawczynią Moniką Klimczyk oraz wicedyrektorem Sławomirem Hinca udali się na zapomniany, położony w lesie cmentarz ewangelicki w Runowie.
Zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia przeprowadzili akcję porządkowania i oczyszczania bardzo zniszczonej przedwojennej nekropolii. Uczniowie Natalia, Julka, Klaudia, Kornelia, Hieronim, Franek, Szymon, Iwo i Adam swoim zaangażowaniem w pracę pokazali, że takie inicjatywy mają głęboki sens. W trakcie prac, uczestników odwiedził dyrektor szkoły Leszek Domaszk oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Lębork.
Zbigniew Herbert miał napisać „Naród, który traci pamięć, traci sumienie”. O pamięć, ale i sumienie uczniów, póki co możemy być spokojni. Za zaangażowanie i pomoc w oczyszczeniu terenu cmentarza specjalne podziękowania należą się Mirosławowi Ustjanowskiemu, a za udostępnienie terenu – Nadleśnictwu Lębork.
Uczniowie klasy Vb z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego wspólnie z opiekunami Agnieszką Gaffke oraz Sławomirem Hinca odwiedzili również groby byłych nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi na cmentarzu w Potęgowie. Chwilą ciszy uczcili pamięć tych, co odeszli i na każdym grobie zapalili znicz – symbol pamięci o tych, których pośród nas już nie ma.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *