Sukcesy judoków ze Słupska

Wychowankowie TS Judo Gryf Słupsk wywalczyli medale na Mistrzostwach Polski juniorów w judo, które odbyły się w Trzebnicy. Złoty medal MP zdobył Dymitrij Janczylik (obecnie  Galeon Gdynia) w kategorii do 90 kg, natomiast brązowy medal przypadł Bartoszowi Szaniawskiemu ( obecnie AZS AWFiS Gdańsk) w kategorii do  81 kg.
To ogromny sukces słupszczan i kolejne potwierdzenie, że słupski klub judo wykonuje świetną robotę i tylko trochę szkoda ,że Dymitrij i Bartosz nie reprezentują już Słupska.
Na podkreślenie zasługuje fakt ,że słupscy judocy bardzo dobrze godzą uprawianie sportu z nauką. Bartosz Szaniawski jest studentem AWF w Gdańsku, a Dymitr Janczylik uczy się w Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.
Nie próżnują także zawodnicy trenujący nadal w TS Judo Gryf Słupsk. W ostatnich dnaich rozegrano zawody judo dzieci Gryfek. Uczestniczyło wich 161 zawodników z 13 klubów. 

Bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie Gryfa, których trenerami są Irena Waszkinel, Lidiusz Kazior i Piotr Kazior. Zdobyli oni łącznie 42 medale, w tym 17 złotych.
Na szczególne wyróżnienie wśród młodych judoków ze Słupska zasłużyli triumfatorzy w poszczególnych kategoriach wagowych:
dziewczęta: Iga Kawałek, Anna Pacewicz.
chłopcy: Gabriel Chrapek, Adam Jaworski, Cyprian Monczak, Jakub Depta, Hubert Olejniczak, Kuba Pacewicz, Marcin Krywuć, Tymek Sośniak, Tomasz Pilawka, Antek Żuk, Mateusz Kiwka, Damian Cyrganowicz, Borys Poniewodzik, Nataniel Klimek, Natan Labuda.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *