Ostatnie kontrole reżimu bezpieczeństwa w regionie

Słupscy policjanci codziennie interweniują wobec osób, które nie stosują się do obostrzeń i przepisów sanitarnych. W minioną sobotę mundurowi prowadzili działania w nadmorskich miejscowościach powiatu słupskiego, gdzie sprawdzali, czy do obowiązujących przepisów stosują się turyści.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą różnego rodzaju działania, które mają za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby Covid-19. Policjanci regularnie prowadzą rozmowy z osobami, które nie stosują się do obowiązujących przepisów, podczas których informują o istocie zakrywania ust i nosa, a także zachowywania odpowiedniego dystansu społecznego. W minioną sobotę mundurowi zwracali uwagę nie tylko pasażerom autobusów i klientom sklepów, ale patrolowali również pas nadmorski.

Podczas działań prowadzonych w Ustce i Rowach funkcjonariusze podjęli blisko 20 interwencji, 6 osób pouczyli, a 2 ukarali mandatami karnymi. W trakcie interwencji mundurowi powtarzali o konsekwencjach nie tylko prawnych, a przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *