Ustczanina roku poznamy w grudniu

Kapituła Honorowych Nagród, pod przewodnictwem Jacka Traczyka, dokonała już wyboru osób, które zostaną wyróżnione Honorową Nagrodą pod Patronatem Burmistrza. Nazwiska „Ambasadora Miasta Ustka” i „Ustczanina Roku” poznamy najprawdopodobniej w grudniu. 

Zgłoszenia przyjmowane były w dniach 21 września – 15 października br. W tym okresie wpłynęły propozycje 4 kandydatów na „Ambasadora” i 6 propozycji kandydatów na „Ustczanina”.

Propozycje „Ambasador Miasta Ustka 2019”

  • Jacek Łepkowski – organizator Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A, o zasięgu ogólnopolskim. Nauczyciel zaangażowany w międzynarodową wymianę młodzieży.
  • Klaudia Maruszewska – reprezentantka Ustki w rzucie oszczepem, wielokrotna reprezentantka Polski. Zdobywczyni wielu medali na MP.
  • Społeczne Gimnazjum UTO – uczniowie tej szkoły zdobywali wyróżnienia na konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich, będąc wspaniałą wizytówką Ustki.
  • Damian Nowak – Prezes KTK Nurt, organizator wielu spływów i propagator turystyki kajakowej na terenie miasta i regionu. Rozwija świadomość ekologiczną.

Propozycje „Ustczanin Roku 2019”:

  • Wierzchowski Dariusz – kucharz reprezentujący Hotel Grand Lubicz i Ustkę w konkursach kulinarnych, laureat wielu z nich. Prowadzi blog kulinarny na Instagramie gdzie promuje Ustkę oraz kanał kulinarny na Youtube. Prowadzi warsztaty i szkolenia kulinarne.
  • Ewa Wrześniak – wiceprezes i trener Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej „Szczypiorniak – Ustka”, przyczyniła się do znaczącego rozwoju klubu, osiągając z nim najlepsze wyniki w dotychczasowej historii. Współpracuje przy organizacji licznych imprez sportowych.
  • Zdzisław Górecki – przedsiębiorca zmieniający oblicze usteckiej promenady. Mocno angażuje się w sprawy promocyjne miasta. Wzór determinacji, pracowitości i zaangażowania.
  • Damian Nowak – Prezes KTK Nurt, organizator wielu spływów i propagator turystyki kajakowej na terenie miasta i regionu. Rozwija świadomość ekologiczną.
  • Jacek i Jadwiga Maniszewscy – zaangażowani od lat w organizację Moto-festynu Charytatywnego, w trakcie którego trwa zbiórka pieniędzy na rzecz chorego dziecka. Organizatorzy rajdów samochodowych. Aktywizują mieszkańców do niesienia pomocy.
  • Mieczysław Nycz – organizator wielu rajdów i wycieczek pieszych, rowerowych i autokarowych. Aktywizuje lokalną społeczność do czynnego działania poprzez sport i rekreację

 

Przypomnijmy, że tytuł „Ustczanin roku” ma służyć wyróżnieniu ludzi działających lokalnie, podejmujących inicjatywy wpływające na życie naszego miasta i aktywność mieszkańców. Tę nagrodę przyznajemy po raz drugi.

Natomiast tytuł „Ambasadora Ustki” może otrzymać osoba, instytucja lub organizacja, która popularyzuje Ustkę w kraju lub za granicą.

Ambasadorem roku 2018 został Mirosław Wawrowski, a Ustczaninem Roku 2018 – Radosław Szreder.

Kapituła Honorowych Nagród powoływana jest Zarządzeniem Burmistrza.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *