23-LATEK ODPOWIE ZA POSIADANIE SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH

Słupscy kryminalni zatrzymali 23-latka, który w mieszkaniu ukrywał substancje psychoaktywne. Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczne ich ilości, wagę elektroniczną, telefony i pieniądze. Na dalszy los mężczyzny będzie miał wpływ wynik badań laboratoryjnych. 23-latek prawdopodobnie usłyszy zarzuty posiadania znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ustalili, że 23-letni mieszkaniec Słupska prawdopodobnie posiada w mieszkaniu środki odurzające i substancje psychoaktywne. Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna jest związany ze środowiskiem narkotykowym. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli ponad 90 woreczków wypełnionych suszem roślinnym i proszkową substancją. Te substancje ukrywane były po kilka woreczków w różnych pudełkach. Policjanci zabezpieczyli też wagę elektroniczną, telefony i pieniądze. Słupszczanin został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie został przesłuchany.

Zabezpieczone substancje będą przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego w Gdańsku, gdzie zostaną poddane ekspertyzie. Dalsze losy 23-latka zależą od wyników badań. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy zarzuty posiadania znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych, o czym mowa w art. 62 b ust.2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *