Nagrody dla słupskich sportowców

W Teatrze RONDO odbyła się uroczystość wręczenia nagród za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym lub  międzynarodowym oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2020 roku.

Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydentka Miasta Słupska wspólnie z radnymi Rady Miejskiej w Słupsku pogratulowała wszystkim nagrodzonym za pracę, zaangażowanie i walkę o najlepsze wyniki sportowe, a także piękno rywalizacji i emocji, jakie dostarczają nam wszystkim w trakcie swoich zmagań.

Pan Rafał Szymański Pełnomocnik Prezydenta Miasta Słupska ds.Sportu, prowadzący uroczystość, podkreślał bogactwo osiągnięć zawodników ze Słupska i ich obecność w rozmaitych dziedzinach sportu.

W planowanym terminie wpłynęło 68 wniosków, z którymi zapoznała się  komisja złożona z przedstawicieli Prezydenta Miasta, Rady Miejskiej w Słupsku oraz Rady Organizacji Pozarządowych Do rozdysponowania była pula pieniędzy w wysokości 40 000 zł.

Ostatecznie przyznano nagrody finansowe ( w różnej wysokości od 2350 złotych do 200 złotych) 11 trenerom, 2 sportowcom z niepełnosprawnościami , 6 reprezentantom sportów nieolimpijskich, 38 zawodnikom uprawiającym sporty olimpijskie.

Dodatkowo, Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydentka Miasta Słupska zdecydowała się przyznać dodatkowe nagrody rzeczowe w postaci wejściówek do Parku Wodnego Trzy Fale (każda w wysokości 400 zł).

Nagrody w sportach olimpijskich otrzymali przedstawiciele lekkoatletów, boksu, pływania, judo, taekwondo, badmintona. Nagrody dla sportowców z  niepełnosprawnościami otrzymali przedstawiciele lekkoatletyki i gier zespołowych. Wśród sportów nieolimpijskich nagrody przyznano zawodnikom sekcji MMA i tańca sportowego. Oprócz tego wyróżniono także 11 trenerów, którzy szkolą pływaków, judoków, lekkoatletów, badmintonistów i zawodników MMA.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Życzymy także kolejnych sukcesów, osiągania planowanych wyników i spełnienia marzeń. Jak mówiła jedna z zawodniczek  ” wspaniałe jest to, że możemy pokonywać samych siebie”. Warto te słowa zapamiętać i wdrożyć w życie – bo pokonanie siebie zawsze wiąże się ze zdobyciem szczytu marzeń.

źródło UM Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *