Oddział covidowy w Słupsku znowu działa

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku ouruchomił oddział izolacyjny (covidowy). Przygotowano w nim 18 miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Dodatkowe dwa miejsca powstały na oddziale OIOM.

Czwarta fala pandemii koronawirusa sprawia, że liczba chorych lawinowo rośnie. Z tego powodu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny został zobowiązany decyzją Wojewody Pomorskiego do uruchomienia określonej liczby łóżek w oddziale Izolacyjnym. Zarząd szpitala, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pacjentom i stworzenie komfortowych warunków leczenia, podjął decyzję o umieszczeniu oddziału izolacyjnego w części oddziału pediatrycznego, w której podczas poprzednich fal
zachorowań działał oddział izolacyjny I.

– Dzięki naszej przezorności wiosną bieżącego roku, gdy spadła liczba zachorowań na Covid – 19, nie zlikwidowaliśmy całkowicie oddziału izolacyjnego, który powstał w wyniku przebudowy oddziału pediatrycznego -mówi Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Działalność istniejącego tam oddziału izolacyjnego została wygaszona, ale potrzebne wyposażenia na nim pozostało. Dzięki temu mogliśmy w krótkim czasie znów wznowić działalność oddziału dla chorych na koronawirusa. Wystarczyłoskompletować potrzebny dla jego działania personel. Co ważne, ponowne otwarcie oddziału izolacyjnego nie wymagało ograniczania pracy innych oddziałów i nie przyniesie negatywnych skutków dla pozostałych pacjentów szpitala.

Zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego od 8 listopada Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku dysponuje 20 miejscami dla osób chorujących na Covid – 19, w tym dwoma łóżkami z respiratorami. Ponadto na Szpitalnym  Oddziale Ratunkowym jest 5 miejsc dla osób podejrzanych o zachorowanie na Covid – 19.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *