Pracownicy słupskiego szpitala pomagają dzieciom z Ukrainy

Ponad 11 tysięcy złotych zebrali pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku na pomoc dzieciom uchodźcom z Ukrainy. Wsparciem zostali objęci pensjonariusze ukraińskich domów dziecka, które ewakuowano do ośrodków wypoczynkowych w Ustce i Rowach.

Za zebrane pieniądze zakupiono to, co najbardziej potrzebne było dzieciom ukraińskim do prawidłowego funkcjonowania. Pierwszą potrzebą okazał się  zakup dwóch pralek, suszarki do ubrań i kuchenki mikrofalowej. Ponadto, za zebrane pieniądze personel medyczny ze słupskiego szpitala, który opiekuje się małymi uchodźcami z domów dziecka, wykupił recepty na potrzebne dzieciom leki. Z przeprowadzonej zbiórki pieniężnej na zakupy dla dzieci pozostało jeszcze około 7 tysięcy złotych.

Pracownicy szpitala przeprowadzili także zbiórkę ubrań dla dzieci, zabawek oraz artykułów spożywczych i higienicznych. Podkreślić należy, że wielu pracowników słupskiego szpitala pomaga dzieciom z ukraińskich domów dziecka w ramach wolontariatu po godzinach pracy.

W ramach pomocy ukraińskim dzieciom Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku współpracuje z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku oraz z domami wypoczynkowymi Posejdon w Ustce i Lazur Bis w Rowach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *