Samorządy dostały rządowe dotacje

Kilkadziesiąt kilometrów dróg, remonty szkól, rozbudowa infrastruktury sportowej, inwestycje w wodociągi i kanalizację – takie inwestycje będą zrealizowane w gminach regionu słupskiego w ramach rządowego Programu Inwestycji strategicznych. Samorządowcy otrzymali w sumie ponad 164 miliony złotych z rządowej dotacji.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych w założeniu pomaga polskim samorządom sfinansować inwestycje potrzebne. W regionie słupskim wsparcie otrzyma łącznie 28 inwestycji.

– Region słupski otrzyma ponad 164 miliony złotych. 164 miliony, które zasilą budżety z powiatu słupskiego oraz miasta Słupska. Ale również, co bardzo ważne, nowo powstały związek powiatowo-gminny – mówi Piotr Müller , rzecznik rzadu.

Największym beneficjentem wśród samorządów jest Słupsk. Miasto otrzymało w ramach wsparcie z rządowego programu ponad 32 i pół miliona złotych. Pieniądze posłużą na remonty szkół i modernizację stadionu piłkarskiego oraz przebudowę wylotówki na Ustkę

Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska – Modernizowana jest krajówka, ale do granic miasta, jak wiemy. Od ronda Usteckiego, ciągle kłaniamy się Ustce, bardzo ważne jest połączenie na takim samym standardzie na jakim będzie krajówka, ulicy Portowej i Morskiej. I to jest to trzecie zadanie, które będziemy mogli realizować.

Ustka otrzymał blisko 12 milionów złotych. Pieniądze z dotacji przeznaczy na uzbrojenie terenów po zachodniej stronie miasta. Ta to możliwość kolejnych inwestycji w rejonie ulicy Darłowskiej. W przyszłości ma tam powstać zabudowa jedno i wielorodzinna – Są to tereny niewykorzystane do tej pory. Panie ministrze bardzo dziękuję. Też chciałbym podziękować przy okazji za wcześniejsze dofinansowanie pięciu milionów z gmin uzdrowiskowych. Też będziemy w tej chwili remontowali jedną, można powiedzieć, ostatnich ulic, które leżą blisko morza. Tak więc to uatrakcyjni nasze miasto – mówi Jacek Maniszewski, burmistrz Ustki.

Dotacje z rządowego programu otrzymały wszystkie gminy z regionu słupskiego. Wiele z nich otrzymane pieniądze zainwestuje w przebudowę dróg oraz remonty sieci wodno-kanalizacyjnej, w tym także modernizację i unowocześnienie oczyszczalni ścieków. Nie zabranie także remontów dróg oraz przebudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *