Nowy sprzęt dla rehabilitacji kardiologicznej w Słupsku

Pięć zestawów do hybrydowej telerehabilitacji pacjentów z problemami kardiologicznymi trafiło na Oddział Kardiologii i INK słupskiego szpitala. Sprzęt wraz z oprogramowaniem przekazała firma Adamed.

W trosce o poprawę jakości życia polskich pacjentów cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego, firma Adamed przekazuje publicznym placówkom zdrowotnym 35 voucherów na łącznie 175 zestawów do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej, z czego jeden voucher na pięć zestawów otrzymał Oddział Kardiologiczny i Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o. Sprzęt staje się własnością szpitala w dniu przekazania.

W skład zestawu wchodzą: smartphone z dedykowaną aplikacją mobilną, urządzenie do pomiaru EKG, ciśnieniomierz oraz waga. Każdy voucher obejmuje ponadto gwarancję: na wdrożenie oprogramowania do realizacji hybrydowej rehabilitacji kardiologicznej, szkolenie z obsługi z ww. oprogramowania i urządzeń peryferyjnych, gwarancję dostępu do oprogramowania (system centralny + aplikacja mobilna) oraz usług wsparcia technicznego przez 12 miesięcy od dnia wdrożenia systemu w placówce.

– Oferowane rozwiązanie spełnia aktualne wymogi rozporządzenia dotyczące hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej NFZ – mówi dr Damian Sendrowski, koordynator oddziału. – Dzięki niemu pacjenci będą mogli sami ćwiczyć w domu, a nasi fizjoterapeuci będą monitorowali w tym czasie ich stan na komputerze.
Dzięki tym zestawom pacjenci, którzy najpierw uczą się treningu pod okiem fizjoterapeuty na Oddziale Kardiologii w domu mogą kontynuować treningi. W tym czasie fizjoterapeuta na bieżąco kontroluje ich ciśnienie, tętno, EKG i ocenia trening i w ten sposób monitoruje ich bezpieczeństwo.

– Choroby serca są chorobami cywilizacyjnymi, ale dzięki skutecznemu leczeniu na wysokim poziomie jakie zapewniają nasi kardiolodzy, oraz takim rozwiązaniom jak nowoczesna telerehabilitacja, pacjenci mogą cieszyć się dobrą formą i nadal być aktywni zawodowo – podkreśla Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.
– To kolejny etap rozwoju rehabilitacji kardiologicznej w naszym szpitalu – dodaje Andrzej Sapiński prezes szpitala. – Dziękujemy firmie Adamed za wsparcie
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *