Kradł olej i paliwo z firmy

Policjanci z Posterunku Policji w Potęgowie zatrzymali mieszkańca Gminy Potęgowo podejrzewanego o wielokrotne kradzieże oleju spożywczego i paliwa przechowywanego w jednej z hal magazynowych. 25-latek, który wykonywał na terenie firmy prace remontowe, przez ostatni miesiąc wynosił z magazynu m.in. olej spożywczy i paliwo, którego wartość pokrzywdzony przedsiębiorca oszacował na kwotę blisko 60 tysięcy złotych. 

Policjanci z Posterunku Policji w Potęgowie zostali powiadomieni przez właściciela jednej z firm znajdujących się w Gminie Potęgowo, że w ostatnim czasie z jego hali magazynowej znika spora ilość oleju spożywczego i paliwa, które są tam przechowywane. W trakcie rozmowy ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że związek z tą sprawą może mieć 25-letni mężczyzna, który wykonuje na terenie firmy drobne prace remontowe. W toku prowadzonych czynności policjanci dowiedzieli się, że mieszkaniec Gminy Potęgowo od połowy listopada regularnie zabierał z magazynowanych tam palet i zbiorników 5 litrowe butelki z olejem oraz paliwo, a w wyniku kradzieży powstały straty sięgające 60 tysięcy złotych. Z terenu hali miała zostać skradziona także piła spalinowa.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe. W wyniku pracy mundurowych z Potęgowa znaczna część ze skradzionych butelek z olejem, a także piła spalinowa zostały odzyskane i wróciły już do swojego właściciela. 25-latek usłyszał zarzut kradzieży, a prokurator zastosował wobec niego dozór i zakaz opuszczania kraju. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *