Ponad 1,1 mln. zł na poprawę cyberbezpieczeństwa dla Gminy Redzikowo

Gmina Redzikowo uzyskała znaczące dofinansowanie w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd. Umowa na jego realizację została już podpisana. Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa informacji w Urzędzie Gminy Redzikowo oraz w szkołach na terenie samorządu.

 

Prace odbywać się będą  w 7 szkołach, gdzie  opracowany i wdrożony będzie System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

Zmodernizowana zostanie istniejąca infrastruktura sieciowej oraz wymienione będą urządzenia sieciowe. Zakupione zostaną nowe serwery oraz oprogramowanie antywirusowe.

Bezpieczeństwo informatyczne poprawione zostanie również w Urzędzie Gminy Redzikowo. Tutaj wymieniony będzie dotychczasowy serwer. Pozwoli to między innymi na analizę i kontrolę ruchu sieciowego czy wykrywanie włamań. Zakupiona będzie aktualizacja oprogramowania do kontroli antywirusowej na wszystkich stanowiskach.

Aby w większej mierze uniezależnić się od dostaw prądu w każdej z 3 serwerowni urzędu zostaną zainstalowane agregaty prądotwórcze oraz UPSy do wszystkich punktów dystrybucyjnych.

Dla pracowników, kadry kierowniczej oraz działu IT zaplanowano serię szkoleń.

Realizację projektu zaplanowano na lata 2024-2026. Jego wdrożenie z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa informacji w urzędzie oraz jednostkach.

W większym stopniu pomoże zapobieganiu incydentom bezpieczeństwa teleinformatycznego, wykrywaniu i reagowaniu na wszelkiego rodzaju cyber ataki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *