Porozmawiają o energii

Dziś w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbędzie się konferencja „Prosument– Przyszłość Energetyczna społeczności Lokalnych”, której celem będzie przybliżenie treści Programu „Prosument”
Dziś każdy może wytwarzać energię elektryczną stosując ogniwa fotowoltaiczne na swoich dachach, ale problemów z tym związanych jest wiele. O tych sprawach porozmawiają, specjaliści z mieszkańcami zainteresowanymi instalowaniem takich urządzeń.

19656
Celem konferencji będzie przybliżenie treści Programu „Prosument”, który umożliwia osobom fizycznym, wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym zakup i montaż mikroinstalacji wykorzystujących OZE do produkcji energii elektrycznej lub energii elektrycznej i cieplnej, z możliwością sprzedaży nadwyżek do sieci. Program, przygotowany przez NFOŚiGW, promuje nowe technologie OZE, rozwija społeczną świadomość ekologiczno-ekonomiczną oraz propaguje postawy prosumenckie.

416c4f2465-001

Podczas konferencji zostanie przedstawiony Program, sposób jego rozliczania, jego miejsce w ustawie o OŹE, a także oferta BOŚ dla osób zainteresowanych. Konferencja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych realizacją mikroinstalacji, a w szczególności samorządów gmin i innych podmiotów realizujących lub planujących udział w programie „Prosument”.

konferencja potrwa do godziny 15 informacja pod nr tel.: (+48) 59 841-28-92 / 840 11 73

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *