Cenny Obraz „Rybacy” Otto Priebego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego wzbogaciło swoją kolekcję dzieł pejzażysty Pomorza, Otto Priebego o obraz pt ” Rybacy”. To płótno autorstwa malarza, które trafiło do słupskiego muzeum dzięki wsparciu sponsorów i marszałka województwa pomorskiego – Mieczysława Struka. Obraz pochodzi z prywatnych zbiorów z południa Polski. 

rybacy

Fot. Radio Słupsk/Mateusz Sienkiewicz

Marzenna Mazur, dyrektor muzeum. zaznacza – Ten obraz przez lata był eksponowany w dużym, prywatnym domu. Po przeprowadzce do mniejszego mieszkania właściciele obrazu zdecydowali się oddać go do słupskiego muzeum – zdradza Marzenna Mazur.

Obraz przedstawiający rybaków doskonale odzwierciedla kulturę i tradycję Pomorza Środkowego z początku XX wieku – tłumaczy Beata Zgodzińska, kustosz słupskiego muzeum.

Obraz jest cenny z różnych powodów. Po pierwsze jest świadectwem epoki – można na nim zobaczyć stroje i sprzęty. Ma też wartość dla historii lokalnej – dodaje Beata Zgodzińska.

 Obraz „Rybacy” Otto Priebego wystawiony będzie w Młynie Zamkowym przez najbliższy miesiąc. Później trafi on do konserwacji, a latem dołączy do wystawy prezentowanej w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *