Szpital w Ustce znów działa

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ustce znów przyjmuje pacjentów. Oddział rozpoczął pracę po okresie zamknięcia spowodowanym decyzją Wojewody Pomorskiego. Pomieszczenia ZPO były zarezerwowane na potrzeby chorych na COVID-19. To już ostatnia jednostka słupskiego szpitala, która wznawia działalność po okresie zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa.

Fot. WSS w Słupsku

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ustce działa obecnie w obrębie jednego piętra, gdyż pomieszczenia drugiego z pięter zajętych przez zakład jest remontowane. Zgodnie z wytycznymi zabezpieczenia epidemiologicznego pacjenci przyjmowani są pojedynczo lub niewielkich grupach. Obecnie do ZPO przyjętych będzie 13 pacjentów. Po zakończeniu remontu pozostałych pomieszczeń przyjęta będzie większa grupa pacjentów.

Z powodu trwającej nadal pandemii koronawirusa każdy pacjent przyjmowany do ZPO poddawany jest testom na obecność COVID-19. Do odwołania wstrzymane zostały odwiedziny pacjentów.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ustce świadczy usługi dla osób potrzebujących wsparcia, pielęgnacji i opieki. Warunki są możliwie najbardziej zbliżone do domowych. Z usług zakładu korzystają osoby starsze, które nie wymagają opieki szpitalnej, ale ich stan zdrowia nie pozwala na swobodne funkcjonowanie w domu. Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy przyjmuje przede wszystkim pacjentów, którzy mają znaczne problemy z samodzielnością.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Mickiewicza 12 w Ustce zobowiązane są wypełnić dokumenty zgłoszeniowe znajdujące się na stronie internetowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Wypełnione dokumenty należy wysłać pocztą na adres zakładu. Decyzja o przyjęciu osoby zgłaszanej zostanie podjęta po weryfikacji dokumentów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *