Wpadka złodzieja paliwa

Współpraca funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kępicach i z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie przełożyła się na zatrzymanie 31-latka i przedstawienia mu 11 zarzutów. Mężczyzna 10-krotnie tankował paliwo do opla i peugeota, w których regularnie zmieniał tablice rejestracyjne. W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli w nim narkotyki. Sprawca wkrótce odpowie za przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Od 16 marca do 19 czerwca br. funkcjonariusze z Kępic pozyskiwali informacje o kradzieżach paliw, które miały miejsce na różnych stacjach paliw w powiecie. Działania mundurowych doprowadziły do ustalenia, że kradzieży dopuszczał się ten sam sprawca, który regularnie zmieniał pojazdy i tablice z numerami rejestracyjnymi. Mężczyzna tankował do nich benzynę i odjeżdżał, nie uiszczając opłaty. Suma poniesionych strat została wyliczona na kwotę blisko 2 tys. zł. Współpraca z komendą z województwa zachodniopomorskiego doprowadziła do ustalenia, że sprawcą jest 31-latek z powiatu sławieńskiego.
Policjanci ustalili miejsce pobytu mężczyzny i wspólnie tam pojechali. Na miejscu rozmawiali z podejrzewanym, który zaprzeczał kradzieżom. Mundurowi nie dali wiary w wyjaśnienia 31-latka i kontynuowali swoją pracę. W trakcie przeszukania opla znaleźli w nim bańkę na benzynę i lejek do paliwa. Dokładne sprawdzenie wykazało, że w samochodzie znajdują się też dwie tabletki ecstazy i ponad pół grama amfetaminy.
Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty dokonania 10 kradzieży paliwa i posiadania narkotyków. Częściowo przyznał się do winy. Wkrótce odpowie za przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *