Więcej miejsc dla chorych na COVID-19

5 dodatkowych miejsc dla osób chorych na COVID-19 utworzył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Powiększenie to jest zgodne z decyzją Wojewody Pomorskiego.

Zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego od 17 marca słupski szpital zobowiązany jest zapewnić 5 dodatkowych łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV 2. Decyzja obowiązuje do odwołania. Dodatkowe łózka zostały już ustawione w oddziale izolacyjnym nr 1 słupskiego szpitala. –Większa liczba łóżek dla chorych na COVID-19 została wprowadzona z uwagi na trzecią falę pandemii oraz dużą liczbę zachorowań – mówi Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Dzięki temu możemy zagwarantować odpowiednie i adekwatne liczebnie zabezpieczenie miejsc szpitalnych dla osób chorych na COVID-19.

Obecnie słupski szpital dysponuje 10 miejscami dla osób podejrzanych o zakażenie COVID-19 w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz 75 łóżkami na oddziałach izolacyjnych, w tym 10 łózkami z respiratorami.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *