Wrócił dworcowy zegar

Na budynek dworca w Ustce wrócił stylizowany zegar. Nowoczesny czasomierz to kolejny element dekoracyjno-użytkowy w remontowanym właśnie gmachu.

Prace przy budowie zintegrowanego węzła komunikacyjnego idą pełną parą. Jednym z podstawowych elementów inwestycji jest remont zabytkowego dworca kolejowego. Budynek odzyskuje dawny blask i ważne elementy. Kilka dni temu na ścianę gmachu powrócił zegar. Czasomierz stylizowany jest na ten, który wisiał tam przed laty. Stary zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, jeszcze jak dworcem zarządzały spółki kolejowe. Nowy to nowoczesne urządzenie synchronizowane z internetowym serwerem czasu.

Zegar jest kolejnym elementem historycznym, który udało się odtworzyć podczas remontu dworca. Wcześniej na budynek powróciła wieńcząca go wieżyczka.

Ustecki dworzec jest obiektem zabytkowym. Został wybudowany 1910 roku. Przez lata gmach niszczał. Obecnie przechodzi gruntowany remont. W ramach budowy zintegrowanego węzła komunikacyjnego w jego sąsiedztwie powstaje dworzec autobusowy. Budowane są także ciągi komunikacyjne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *