Policjanci ekologicznie w Ustce i Słupsku

Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z partnerami: Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, Komendą Miejską Policji w Słupsku, Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, Poszukiwawczym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Gdyni, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowym Bankiem Polskim oddziałem w Gdańsku, w powiecie słupskim promowali bezpieczne spędzanie wolnego czasu podczas wypoczynku letniego a także proekologiczne zachowania wśród turystów i mieszkańców.

W sobotę, w Ustce odbył się festyn pod hasłem „Czysta plaża, czyste morze dla nas
i następnych pokoleń”, podczas którego odwiedzić można było liczne stoiska, przy których na uczestników czekali m.in. funkcjonariusze Policji i PSP, ratownicy medyczni oraz animatorzy, którzy udzielali wszelkich informacji na temat bezpieczeństwa, sposobów unikania zagrożeń, a także edukowali w zakresie pierwszej pomocy oraz ochrony środowiska naturalnego. W konkursach dotyczących ekologii oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa nad wodą wygrać można było atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W niedzielne przedpołudnie na słupskich bulwarach nad Rzeką Słupią, policjanci wraz z organizacjami partnerującymi przeprowadzili festyn rodzinny pod hasłem „Transport ekologiczny to czyste powietrze i lepsza przyszłość nas wszystkich”. Na odwiedzających czekały liczne atrakcje, w postaci m.in. radiowozów policyjnych, wozów Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Państwowej Straż Pożarnej, gry i zadania ekologiczne na stoisku WFOŚiGW w Gdańsku. W trakcie festynu na stoisku POPR w Gdyni można było przypomnienia sobie algorytm udzielania pierwszej pomocy a na stoisku prewencyjnym uzyskać informacje na temat bezpiecznego wypoczynku. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz taktyk i technik interwencji przeprowadziny przez funkcjonariuszy WKiSZ KWP w Gdańsku.

Całość działań przeprowadzona została w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” której partnerem jest Fundacja PZU.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *