Potrącona rowerzystka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Ustce. W zdarzeniu uczestniczyli 20-letni kierujący ciężarowym mercedesem i 29-letnia rowerzystka, która została przewieziona na SOR z obrażeniami nogi. Kolejny raz apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w konfrontacji z samochodem mogą odnieść poważne obrażenia, a w niektórych przypadkach nawet śmierć.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Darłowskiej z ul. Przylesie. Na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze słupskiej drogówki, którzy ustalili wstępnie, że 20-letni kierujący ciężarowym mercedesem jadąc ul. Przylesie w kierunku ul. Darłowskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce, która wjeżdżała na przejazd dla rowerów. W wyniku tego zdarzenia 29-letnia kobieta z obrażeniami nogi została zabrana na SOR. Badanie alkomatem wykazało, że uczestniczący w wypadku kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu pracę rozpoczęła grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny i dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy pozwoli ustalić dokładne okoliczności przyczyny tego wypadku.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego w konfrontacji z pojazdem bardzo często ponosi poważne obrażenia, a niektórych przypadkach nawet śmierć. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych lub przejazdu rowerowego należy zachować szczególną ostrożność i umożliwić pieszemu i rowerzyście prawidłowe przejście, lub przejazd na drugą stronę jezdni. Stosuj się do obowiązujących przepisów, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *