Konwencja Platformy w Warszawie

Grupa słupskich członków PO na czele z posłem PO Zbigniewem Konwińskim i senatorem Kazimierzem Kleiną wzięła udział w Konwencji Platformy Obywatelskiej w Warszawie.
W uroczystej atmosferze przedstawiono zarys programu na październikowe wybory. Na początku głos zabrali nowi ministrowie: zdrowia prof. Marian Zembala i sportu Adam Korol, kandydatka na nowego marszałka Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz nowy szef think tanku PO, Instytutu Obywatelskiego – europoseł Jarosław Wałęsa.

DSC_1424

Małgorzata Kidawa Błońska kandydatka na Marszałka Sejmu powiedziała, że Musimy być skromni jak obywatele. „tylko co dziesiąty Polak szanuje Parlament i ufa temu co robią parlamentarzyści.”
Przypomniała, że Sejm pracuje obecnie nad wieloma ważnymi ustawami, które mają pomóc obywatelom w złej kondycji finansowej. W tym kontekście wymieniła ustawy: o nieodpłatnej pomocy prawnej, o obrocie ziemią i leczeniu niepłodności.

DSC_1643
Kandydatka na marszałka Sejmu przyznała jednak, że trzeba na nowo odbudować zaufanie do parlamentu. – Musimy więcej rozmawiać z Polakami, bo to jest nasza powinność, ale musimy trochę zmienić funkcjonowanie parlamentu – musimy na nowo zweryfikować sposób rozliczania naszej pracy, naszych wydatków – mówiła posłanka PO.

DSC_1717
Ogromne brawa otrzymał nowo mianowany minister zdrowia prof. Marian Zembala, który ponownie zapewniał z mównicy, że dla niego pacjent jest świętością. Powiedział także „,że bezpieczeństwo chorych i chory jest był i będzie dla niego świętością. Chciałbym, aby służenie było najważniejszym elementem misji każdego z nas (lekarzy) W związku z tym będę czuwał nad wdrożeniem nowych standardów opieki pediatrycznej i geriatrycznej w naszym kraju, by odmowa przyjęcia do szpitala była poprzedzona głęboka analizą. Będę wdrażał pakiet geriatryczny zwracając uwagę nad wykorzystaniem najwspanialszej specjalności medycyny jaką jest interna. Zbudujemy mapę potrzeb zdrowotnych, tzw koszyk świadczeń gwarantowanych. Zajmiemy się sprawą leków ich cen i dostępności. Lek musi być tańszy i bardziej dostępny. Pakiet onkologiczny przyjrzymy się funkcjonowaniu i dokonamy usprawnień.” powiedział prof. Zembala.

DSC_1784

Adam Korol multimedalista i Polski dominator zebrał niemałe brawa. Mówił o konsekwentnej drodze do celu w karierze sportowej pokonując trudności. „Prawdziwi mistrzowie wygrywają nawet wtedy, gdy nie wszyscy w nich wierzą, ale wierzcie mi powiedział, wtedy zwycięstwo smakuje najbardziej” Wierzę w liderów naszej drużyny powiedział dominator Adam Korol.

DSC_1622
Po ministrze sportu głos zabrał Jarosław Wałęsa.
Nawoływał o posypaniu głowy popiołem, żebyśmy my Platforma Obywatelska przypomnieli sobie o naszych korzeniach, o naszej obywatelskości. Różnorodność była naszą największą siła, to że potrafiliśmy się „pięknie kłócić”, ale potrafiliśmy wypracowywać porządne projekty ustaw.
Zaapelował do młodych. Praca, mieszkania dla młodych, kredyty hipoteczne .
Ewa Kopacz. Przemówienie nastawione na zapewnienie Polakom sukcesu życiowego. Była Polska w budowie powiedziała, a teraz jest czas na zadowolenie obywateli, likwidacje umów śmieciowych. ect. Jestem otwarta na debatę, chce rozmawiać o Polsce z Beatą Szydło i Jarosławem Kaczyńskim.

DSC_1913

Fot.Bartosz Arszyński

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *