Mustangi po raz drugi

Już 5 września do Ustki zjadą samochody z duszą, Mustangi. Parada odbędzie się ulicami miasta Ustki. Pierwszy taki zlot odbył się w Ustce w czerwcu. Miłośnicy amerykańskiej motoryzacji spotkają się, by wspólnie wymienić doświadczenia, podyskutować i popodziwiać ładne samochody z klasą.

DSC_0376

To będzie w Ustce drugi taki dzień triumfu nieokiełznanej, amerykańskiej motoryzacji. 5 września zjadą do nas swoimi autami miłośnicy Fordów Mustangów – legendarnych samochodów Ameryki Północnej. Wśród tych aut będą pierwsze egzemplarze tego modelu, jeszcze z początku lat 60. XX wieku.

DSC_0357

Tym razem będzie można zobaczyć Mustangi od 1964r do 1971r wszystkie roczniki
od 64r do 68r będą to kabriolety
w sumie będzie 30 aut a może więcej
z czego prawie połowa to auta zabytkowe –  dodaje Przemysław Słomka  organizator zlotu.

DSC_0417

Fot. Przemysław Słomka

Mustang – to pierwszy masowo produkowany samochód, który dosłownie uwiódł młodzież urodzoną w latach wojny i zaraz po niej. Nazwa nawiązywała do rumaków z dzikiej prerii, do odważnych kowbojów i do dzielnych lotników, latających na słynnych amerykańskich samolotach myśliwskich „Mustang”. 13 czerwca 2015 zobaczymy w Ustce zobaczymy ponad 20 egzemplarzy tego kultowego auta, w tym sześć z najwcześniejszych roczników, jeszcze z lat 60.

Program zlotu:

09:00-11:00 Przyjazd uczestników do Resident Rene

12:00 prezentacja w Dolinie Charlotty przed restauracją będą wystawione wszystkie mustangi

14:40-15:00 Przejazd na wschodnią stronę Ustki do portu wschodniego pod Kapitanat Portu tam czas na pokazanie aut mieszkańcom Ustki i turystom,

17:00 powrót do ośrodka (przejazd po Ustce) około 15 min

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *