Ustka będzie jaśniejsza

W Ustce dobiega końca modernizacja oświetlenia ulicznego. Na terenie miasta wymienimy łącznie 823 oprawy. Nowe urządzenia działają w technologii LED, są energooszczędne i ekologiczne.

fot. https://www.facebook.com/groups/naszaustka

Realizacja inwestycji przewidziana jest na koniec września br. Niebawem rozpocznie się montaż lamp na ulicach: Słupskiej, Dworcowej i Koszarowej oraz demontaż wysłużonej infrastruktury po zachodniej stronie Miasta. Problemy z czasowym wyłączaniem oświetlenia ulicznego spowodowane są przełączaniem nowej infrastruktury elektrycznej na punkty zasilania oraz likwidowaniem starego łącza energetycznego. W związku z powyższym mogą wystąpić czasowe utrudnienia, za które najmocniej  przepraszamy.

Światło LED świeci nieco inaczej od stosowanego dotychczas światła sodowego, do którego wszyscy przywykliśmy. Nowa infrastruktura spełnia wszelkie normy oświetleniowe i przede wszystkim przyniesie znaczne oszczędności w miejskim budżecie. Ma także znaczenie dla środowiska naturalnego, gdyż emituje o połowę mniej zanieczyszczeń  i gazów cieplarnianych przedostających się do atmosfery podczas produkcji energii. Zamontowane oprawy posiadają system redukcji mocy i sterowanie zewnętrzne – aktualnie konfigurowane jest oprogramowanie dla systemu zarządzania siecią oświetlenia ulicznego. Jeśli mają Państwo jakiejkolwiek  uwagi odnośnie działania lamp, bardzo prosimy o ich zgłaszanie do Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Ustce pod nr tel. 662 885 101; e-mail: biuro@zim.ustka.pl

Miasto pozyskało na realizację projektu dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie 4,6 mln zł, co stanowi ponad 65% kosztów przedsięwzięcia. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Realizatorem zadania jest Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Ustce.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *