Oznakuj swój rower

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Al. 3 Maja od 15 – 17,  będzie można oznakować swój rower. Policjanci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, bo akcja znakowania rowerów cieszy się zawsze dużym powodzeniem. Ostatnio stróże prawa znakowali pojazdy w trakcie święta policji, a także festynów i różnych imprez dziejących się w mieście.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Znakowanie ma uniemożliwić próbę kradzieży roweru, która teraz jest wielką plagą. Pojazd znakowany nie jest takim łatwym łupem dla złodzieja. Trudniej go sprzedać – zaznacza oficer prasowy kom Robert Czerwiński. Policja zachęca wszystkich użytkowników dwóch kółek o przyłączanie się do akcji znakowania.

Aby oznakować rower potrzebny jest dokument zakupu ze sklepu i dowód osobisty, albo legitymacja szkolna jeśli właścicielem jest osoba niepełnoletnia. Dowód zakupu pomaga ustalić czy rower nie został wcześniej skradziony – podkreśla rzecznik policji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot.Bartosz Arszyński

W Słupsku w okresie wakacji nasiliły się kradzieże rowerów, dlatego warto oznakować swój rower, by uniknąć później przykrych niespodzianek.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *