Fantazja wyśpiewała Złoty Kamerton

Przez dwa dni kilkuset wokalistów z 17 chórów z kraju, zaprezentowało się w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy podczas 35. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Jury pod przewodnictwem profesor Elżbiety Wtorkowskiej wysłuchało zespołów w kilku grupach wiekowych. Nagrodę główną GRAND PRIX XXXV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CHÓRÓW A CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY ufundowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (pianino elektroniczne Roland F-20-DW) przyznano Chórowi „Fantazja” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Słupsku, dyrygentka, którego jest Lilianna Zdolińska. Dyrygentkę uhonorowano  Nagrodą Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

SAM_2116

fantazja (1)

To jeden z najważniejszych konkursów chóralnych dla dzieci i młodzieży w Polsce. Chóry przyjeżdżają tu nie tylko aby zdobyć nagrody, jest to rodzaj wokalnego święta, podczas którego spotykają się zespoły z całego kraju. Odbywający się w Bydgoszczy już 35. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży jest największym takim przeglądem chóralnym w kraju. Lilianna Zdolińska dyrygentka słupskiego Chóru Fantazja z ZSO nr2 otrzymała Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fantazja (2)

Fot.FB

O jego renomie świadczy nie tylko fakt, że patronuje mu m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, ale i liczba młodych chórzystów, pragnących wziąć udział w przeglądzie, organizowanym przez bydgoski Pałac Młodzieży wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Pałacu Młodzieży „Pałac” – podczas trzech dekad w finale konkursu wzięło udział ponad 38 tysięcy uczestników.

SAM_2139

SAM_2155

W Konkursie, zresztą z ogromnymi sukcesami, wziął udział chór „Fantazja” z ZSO nr 2 w Słupsku.

Lista nagród przyznanych chórowi po 35. Konkursie w Bydgoszczy

a) GRAND PRIX (nagroda rzeczowa – pianino)

b) Złoty Kamerton

c) Puchar Ministra Edukacji Narodowej za zdobycie najwyższej punktacji w konkursie

d) Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego

e) Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Bydgoszczy

f) Nagroda Specjalna Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr

g) Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

h) Nominacja do udziału w 51 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach

i) Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Lilianny Zdolińskiej

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *