Ratusz odchudzony o 18 etatów, powstaje Centrum Obsługi Mieszkańca

W słupskim ratuszu miała miejsce reorganizacja jak poinformowała wiceprezydent Krystyna Danilecka – Wojewódzka w samym urzędzie zredukowano 18 etatów, a w jednostkach podległych ratuszowi pracę straciło 65 osób. Jak nas poinformowano reorganizacja choć trudna okazała się konieczna, należało tak skoordynować pracę, by nie powtarzać pewnych czynności i nie dublować stanowisk. W pierwszej kolejności odeszli ludzie, którzy nabyli prawa do emerytury.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W słupskim ratuszu powstaje Centrum Obsługi Mieszkańców, w którym każdy obywatel załatwi swoje najważniejsze sprawy. Wydzielony zostanie parter prawego skrzydła. Centrum powstanie do końca roku. Ma to umożliwić mieszkańcom chodzenie po wydziałach i szukania kompetentnych urzędników do załatwiania spraw. W centrum znajdzie się ewidencja gospodarcza, ewidencja ludności, podatki, prawa jazdy i dowody rejestracyjne.

DSCF2743

Jak poinformowała sekretarz miasta Iwona Wójcik ułatwi to także poruszanie się osobom na wózkach, bo parter ratusza jest do tego przystosowany. Centrum Obsługi Mieszkańców pełną działalność rozpocznie pod koniec roku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *