Z kijkami po Puchar Bałtyku

Już w najbliższą sobotę gmina Kobylnica stanie się – przynajmniej na jeden dzień – stolicą Nordic Walking na Pomorzu Środkowym. W miejscowości Zagórki odbędzie się Puchar Bałtyku. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez związanych z tą formą aktywności fizycznej. Wystartować mogą zarówno amatorzy, jak i osoby, którym kijki towarzyszą od dawna. Na najlepszych czekają puchary i nagrody.

DSC_1341

Dziesiątego października w Zagórkach, miejscowości leżącej na terenie gminy Kobylnica, odbędzie się Puchar Bałtyku w NordicWalking. Puchar Bałtyku to projekt realizowany w jedenastu miejscowościach na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Jego idea jest prosta – chodzi o propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

item,2595,7,x

– Bardzo szybko podjęliśmy decyzję o przyłączeniu się do tej akcji. W gminie Kobylnica NordicWalking jest popularną formą aktywności fizycznej. Każdego roku na trasach, których mamy naprawdę mnóstwo, i dodatkowo, świetnie przygotowanych, pojawia się coraz więcej osób. Takiego potencjału nie można marnować, ale chcemy przekonać do ruchu jeszcze więcej osób – przyznaje Witold Stech, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjno-Gospodarczego Szkół w Kobylnicy.
W Zagórkach zmagania w ramach Pucharu Bałtyku odbędą się już w najbliższą sobotę. Uczestnicy będą mogli wybrać którąś z dwóch tras. Krótszą – rekreacyjną – o długości pięciu kilometrów albo dłuższą, gdzie dystans dzielący start i metę ma dziesięć kilometrów.

item,4161,2,x

W imprezie mogą wystartować osoby, które nie posiadają przeciwwskazań lekarskich. Zawodnicy, którzy zdecydują się wystartować na dłuższej z tras, muszą jednak w dniu zawodów mieć ukończone 16 lat.
Rejestracji można dokonać na dwa sposoby – albo elektronicznie, albo w dniu imprezy, w biurze zawodów.
Dla najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody. Zwycięzcy generalnej klasyfikacji zdobędą bony na odzież profesjonalnej marki BRUBECK.
Warto podkreślić, że honorowy patronat nad imprezą objął Polski Komitet Olimpijski a także Marszałek Województwa Pomorskiego.

MIEJSCE / TERMIN : Boisko sportowe w Zagórkach / 10.10.2015
PROGRAM IMPREZY: 9:00 – otwarcie biura zawodów
10:45 – rozgrzewka
11:00 – NordicWalking 10 km
11:05 – NordicWalkign 5 km
14:00 – dekoracja
WPISOWE: Zależne od daty rejestracji: do 9 Października – 20 zł, W dniu imprezy – 30 zł. Z opłaty startowej zwolnione są osoby, które mają mniej niż 17 lat; powyżej 70 lat; mieszkańcy gminy Kobylnica.
IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ BEZ WZGLĘDU NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *