Ferie w mieście nie muszą być nudne

Już niebawem od 15 lutego młodzież z województwa pomorskiego rozpocznie ferie zimowe kończące I semestr nauki szkolnej. Bogatą ofertę dla wypoczywającej w tym czasie od zajęć przygotowały słupskie placówki kultury: Muzeum Pomorza Środkowego, MCK  i Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Również młodzieży z ościennych gmin wiejskich nie zabraknie atrakcji. Od kilku tygodni funkcjonują sztuczne lodowiska w Słupsku i Ustce.

IMG_2446

Ustecka oferta zaprezentowana przez Gminę Ustka, jest tańsza na kieszeń ucznia, bo płaci się za wypożyczenie łyżew zaledwie 3 złote i można ze ślizgawki korzystać do woli.Obiekt zlokalizowano przy ulicy Darłowskiej na boisku Zespołu Szkół Technicznych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Słupskie lodowisko funkcjonuje pod pomnikiem Żołnierza Polskiego i jednorazowy bilet wstępu pozwala na skorzystanie z 45 minut atrakcji na lodzie przy czym młodzież szkolna ma zniżkę i płaci 4 złote za wypożyczenie łyżew.
Inne atrakcje pod hasłem ferie na sportowo ma słupski SOSiR – sportowe ferie w mieście, które obejmują dwa turnusy półkolonii: pierwszy rozpocznie się od 15.02.2016r – 19.02.2016r. a, drugi odbędzie się w terminie od 22.02.2016r – 26.02.2016r. Ferie na sportowo to tygodniowe półkolonie pełne zimowych atrakcji sportowych  W programie m.in.,: zajęcia lekkoatletyczne, gry i zabawy, wyjścia na lodowisko i basen, spotkania ze znanymi sportowcami, a jeśli pogoda pozwoli zostanie zorganizowany  także kulig z końmi i saniami.

IMG_2388-001

Półkolonie odbywać się będą głównie w Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Madalińskiego 4 usytuowanym przy Stadionie 650-lecia.

Ta lokalizacja pozwoli na aktywne spędzanie czasu nie tylko w hali lekkoatletycznej, ale także na świeżym powietrzu, duża przestrzeń i pobliski las pozwolą na to, aby dzieci mogły się wyszaleć.

IMG_2447-001

Rodzice będą mogli przywozić swoje dzieci od godziny 8:00, a odbierać je o godzinie 15:00. Każdy z uczestników zobowiązany będzie do przynoszenia ze sobą drugiego śniadania, na godzinę 13:30/14:00 zaplanowano obiad. Jedna z firm cateringowych będzie dowozić  jedzenie do Centrum Dla wszystkich uczestników przewidziano także owoce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hala lekkoatletyczna wyposażona jest w sprzęt sportowy organizatorzy – zapewniają, że dzieci nie będą miały chwili, aby się nudzić. Dodatkowo można jeździć  po torze saneczkowym.,  ślizgać się po torze wodnym, albo rozegrać hokeja   na lodowisku, albo upiec sobie kiełbaskę przy ognisku.

KOSZT JEDNEGO TURNUSU TO 250 ZŁ.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *