Godzina „W” 1 sierpnia przy Al. Sienkiewicza

Tradycyjne już 1 sierpnia br. w 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Słupsku, odbędzie się widowisko historyczne. Tym razem teatrem działań grup rekonstrukcyjnych pod przewodnictwem głównego reżysera, prezesa Fundacji „Indygo” Jacka Szuby będzie Aleja Sienkiewicza. 1 sierpnia 2016 roku, balkony przy tej ulicy upodobnią się do tych z okupowanej stolicy. Pojawią się flagi III Rzeszy i hitlerowskie Glapy. Obchody 72 Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się o 15:00 uroczystościami patriotycznymi pod najstarszym w Polsce pomnikiem Powstańców Warszawskich, w parku przy ulicy Szarych Szeregów.

Prezydent Słupska, Robert Biedroń obiecywał, że nie będzie odczytywania apelu smoleńskiego, a kompanię honorową wojska mieli zastąpić harcerze. Zdecydowano jednak, że będzie apel pamięci i salwa honorowa. Później o 17 w godzinę „W” odbędzie się przy Sienkiewicza inscenizacja, na którą ratusz i organizatorzy serdecznie zapraszają Słupszczan, a także gości.

IMG_3613

Oto dokładny przebieg obchodów 72 Rocznicy  Wybuchu Powstania Warszawskiego.

O 15:00 rozpoczną się uroczystości patriotyczne, apel pamięci i salwa honorowa, składanie kwiatów i wiązanek pod pomnikiem Powstańców Warszawskich przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku.

IMG_3595-002

Fot.Zbigniew Bielecki

Punktualnie w godzinę “W” o 17:00 rozpocznie się inscenizacja Powstania Warszawskiego przy alei Sienkiewicza. Organizatorzy zapraszają do obejrzenia wydarzenia z Parku Sienkiewicza, z którego będzie najlepszy widok na rekonstrukcję.

IMG_3599

Inscenizację. podobnie jak w latach poprzednich przygotowuje Fundacja Indygo wraz z grupami rekonstrukcyjnymi przy wsparciu finansowym miasta.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *