Rondo usteckie otwatre, połączy Ustkę ze Słupskiem

W środę 27 lipca z udziałem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, prezydenta Słupska Roberta Biedronia, burmistrza Ustki Jacka Graczyka, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Słupsku Jerzego Mazurka i przewodniczącego Rady Miejskiej w Ustce Grzegorza Koski, została symbolicznie odsłonięta tabliczka z nazwą nowego ronda Usteckiego (przy wyjeździe ze Słupska w stronę Ustki). Rondo Usteckie to jedno z jedenastu nowych rond, które zbudowano w ramach miejskiego ringu i pierwsza nazwa w mieście nawiązująca do idei dwumiasta. -W Ustce ulica Słupska funkcjonuje od dawna.

IMG_1653

IMG_1614

Fot. Zbigniew Bielecki

Teraz my będziemy mieli rondo Usteckie – powiedział Robert Biedroń. Oba miasta współpracują ze sobą na wielu płaszczyznach, wspólnie pozyskują fundusze unijne, razem prowadzą politykę transportową, planują też wspólnie działać w obszarze kultury i w grupie zakupowej.

IMG_1605

IMG_1632

Rozwój obu miast w dużej mierze zależeć będzie jednak od modernizacji drogi krajowej łączącej Słupsk z Ustką, wygodnych połączeń kolejowych przez cały rok i rozbudowy usteckiego portu. Na te inwestycje czekają mieszkańcy obu miast. Zapowiedzią ich realizacji jest właśnie Rondo Usteckie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *