Duży sukces młodych pływaków ze Skalara

 Duży sukces zanotowali w ostatnich zawodach pływacy z klubu pływackiego Skalar ze Słupska W miniony weekend 15-16.10.2016r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Gdańska w Pływaniu. W zawodach udział wzięło 466 pływaków z 35 klubów. Nasz klub reprezentowała tym razem skromna, ośmioosobowa reprezentacja. Mało liczna, ale zdobyła 22 medale (7 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych). Medale zdobyli wszyscy zawodnicy, a byli to: Najmłodsi (2005 i młodsi) rywalizowali w sobotę z rana, natomiast starsi (2004 i starsi) w bloku popołudniowym i w niedzielę w bloku porannym.

2
Szeremeta Weronika – II m-ce 50m dowolny, I m-ce 50m klasyczny, II m-ce 100m dowolny, II m-ce 100m motylkowy, II m-ce 100m zmienny,
Kowalewska Martyna – III m-ce 200m grzbietowy, II m-ce 100m grzbietowy,
Łabik Marcin – III m-ce 200m grzbietowy, II m-ce 50m grzbietowy, III m-ce 100m grzbietowy,
Szeremeta Kaja – III m-ce 50m klasyczny, III m-ce 200m dowolny,
Rutkowska Agnieszka – I m-ce 50m klasyczny, I m-ce 200m klasyczny, I m-ce 100m dowolny, I m-ce 100m klasyczny,
Olejnik Adam – II m-ce 50m klasyczny, I m-ce 200m klasyczny, I m-ce 100m klasyczny,
Grzecza Michał – II m-ce 100m motylkowy, II m-ce 100m motylkowy,
Kozdrowska Aleksandra – III m-ce 50m grzbietowy,

s1220025-kopiowanie

Dodatkowo organizatorzy przewidzieli Puchar Alicji Pęczak (trzykrotnej olimpijki, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Świta i Europy, wielokrotnej rekordzistki i mistrzyni Polski w stylu klasycznym) dla najlepszej polskiej zawodniczki w stylu klasycznym.

3W tym starciu najlepszą żabkarką okazała się Agnieszka Rutkowska i to ona odebrała z rąk Alicji Pęczak puchar wraz z nagrodami. Zawody udane były bardzo dla Agnieszki, ponieważ w klasyfikacji generalnej zajęła drugie miejsce, ustępując niewiele Dianie Sokołowskiej zawodniczce AZS AWFiS Gdańsk. Na uwagę zasługuje fakt, iż czasy uzyskane przez Agnieszkę na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym to aktualnie najlepsze wyniki w Polsce w sezonie 2016/2017.

1

Fot.Tomasz Częścik

W najbliższy weekend rozpoczynają się już zmagania na najwyższym krajowym poziomie, czyli Grand Prix Polski w pływaniu. Impreza odbędzie się w Krakowie. Nasz klub reprezentować będzie wspomniana już Agnieszka Rutkowska.

Info.Tomasz Częścik

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *