430 świątecznych paczek dla dzieci z Kobylnicy

430 świątecznych paczek, wypełnionych pysznymi słodyczami, trafiło do przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkół podstawowych z Gminy Kobylnica. Uroczystego wręczenia świątecznych paczek dokonano w czasie imprezy, którą specjalnie dla dzieci zorganizowano w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Dzieci spotkały się tam, by wspólnie świętować Mikołajki. Aby tradycji stało się zadość, na tych, którzy zasłużyli, czekała miła niespodzianka.

dsc_0339

Już od kilku lat, właśnie w tym dniu, najmłodsi obdarowywani są świątecznymi upominkami. Tym razem Święty Mikołaj trafił idealnie w gusta dzieci, dla których przygotował paczki wypełnione słodyczami. Zanim prezenty trafiły w ręce nowych właścicieli, przed publicznością zaprezentował się słupski teatr Władca Lalek. Aktorzy przygotowali dla dzieci spektakl „Chatka Zająca”, który w umiejętny sposób łączył w sobie humor z ponadczasowymi wartościami.

dsc_0279

Fot. Karol Kotusiewicz

Spektakl jest bowiem artystyczną ilustracją popularnego przysłowia, które mówi, że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Akcja i gra aktorska sprawiły, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły poczynania głównych bohaterów. Podobne wydarzenie organizowane jest przez władze Gminy Kobylnica od kilku lat.

 Info. Karol Kotusiewicz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *