Rondo im. Barbary Zielińskiej

W niedzielne popołudnie na drodze obok ronda usteckiego, która jest fragmentem ringu uroczyście otwarto nowe rondo im. Barbary Zielińskiej, zmarłej wybitnej nauczycielki w klasie fortepianu, Słupskiej Szkoły Muzycznej w latach 1961 – 2003r. Pani Barbara miała zaszczytne osiągnięcia. Ukształtowała i wychowała wybitnych pianistów, uczniów: prof. Bogdana Kułakowskiego dwukrotnego rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku i Kordiana Górę laureata Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

IMG_7950

IMG_7942

Prof Bogdan Kułakowski wziął udział w uroczystościach obok męża p. Barbary, artysty plastyka Mariana Zielińskiego i przedstawicieli władz miasta. Marian Zieliński założył Fundację im Barbary Zielińskiej, która funduje utalentowanym uczniom stypendia, a także przyczyniła się do zakupu fortepianu dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.

IMG_7952

Fot. Zbigniew Bielecki

Barbara Zielińska zarażała swoja pasją do muzyki klasycznej. Inni jej uczniowie zostali pedagogami, albo koncertującymi muzykami. Była wierną melomanką Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Swoją koleżankę wspominała p. Barbara Żmudzińska, pedagog z Akademii Pomorskiej w Słupsku i słupscy muzycy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *