Słuchacze ruszyli na nasze ulice, będzie bezpieczniej

Od kilku dni mieszkańcy Słupska oraz gminy Kobylnica mogą na ulicach spotkać więcej policyjnych patroli. To kolejna edycja praktyk słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku. Kilkudziesięciu młodych funkcjonariuszy do końca kwietnia będą pełnić służby pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji ze Słupska.

fot. www.policja.pl

Kilkumiesięczne szkolenie podstawowe to dla każdego policjanta pierwszy tak ważny etap służby w mundurze. Podczas nauki w szkole młodzi funkcjonariusze zdobywają wiedzę teoretyczną pomocną w rozwiązywaniu problemów z jakimi mogą spotkać się podczas późniejszych służb w macierzystych jednostkach. Młodzi policjanci przed ukończeniem kursu podstawowego odbywają praktyki w jednostkach terenowych. Tym razem słuchacze ze Szkoły Policji wspomagają słupskich policjantów. Od 25 marca 2019 r. można ich zobaczyć na ulicach całego powiatu słupskiego. Szkoleni są przez doświadczonych kolegów z Komendy Miejskiej w Słupsku, którzy pokazują im na czym polega codzienna służba.

Dzisiaj rano koledzy z Posterunku Policji w Kobylnicy zaplanowali wizytę w Szkole Podstawowej w Sycewicach. Tam wspólnie ze słuchaczami przeprowadzili pogadankę na temat profilaktyki uzależnień oraz bezpieczeństwa młodych ludzi w internecie. Na koniec tej pouczającej lekcji słuchacze Szkoły Policji zaprezentowali w jaki sposób zatrzymuje się sprawców przestępstw. Pokazali podstawowe chwyty obezwładniające i użycie kajdanek wobec zatrzymywanych.

źródło KMP Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *