Nowoczesna infrastruktura kajakowa już wkrótce w gminie Potęgowo

W gminie Potęgowo powstanie nowoczesna infrastruktura kajakowa warta niemal pół miliona złotych. 31 lipca podpisana została umowa na wykonanie w systemie zaprojektuj i wybuduj zadania: „Pomorskie Szlaki Kajakowe – rzeka Łupawa w Gminie Potęgowo”. Samorząd Województwa Pomorskiego sfinansuje 85% kosztów.

Inwestycja podniesie atrakcyjność walorów dziedzictwa przyrodniczego Gminy Potęgowo, której rzeka Łupawa jest jednym z największych atutów. Zaplanowano zagospodarowanie dwóch przenosek (miejsc na rzece które są niemożliwe do przepłynięcia kajakiem) przy elektrowni w Łupawie oraz elektrowni w Poganicach, w tym budowę pomostów z rynną do wodowania kajaków, umocnienie brzegu i odpowiednie oznakowanie. W miejscowości Łupawa wybudowana zostanie przystań kajakowa wraz z drogą dojazdową. Także tutaj pojawi się oznakowanie wodne i tablice informacyjne. Gmina Potęgowo wykorzysta projekt, aby dodatkowo oznaczyć swój największy skarb archeologiczny – prehistoryczne cmentarzysko megalityczne znajdujące się w Dolinie Łupawy – zamontowane zostanie oznakowanie atrakcji oraz tablice informacyjne.

Całkowita wartość projektu wynosi 410.853,00 zł, w tym dofinansowanie 349.225,05 zł. Zakończenie prac zaplanowano do 30 września 2021 r.

Wykonawcą projektu i robót jest wyłonione w drodze przetargu nieograniczonego Przedsiębiorstwo Kompleksowej Obsługi Inwestycji ANKRA-BIS Małgorzata Trojańska z Rzepnicy.  Nadzór inwestorski sprawuje Arkadiusz Gołębiewski prowadzący firmę AG Logistic ze Słupska.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie atrakcyjności kulturalnej i turystycznej Pomorska Podróż na lata 2014-2020. Zadanie dofinansowane w ramach Działania 8.4. wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego RPO.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *