9 medali słupszczan

9 medali zdobyli zawodnicy AML Słupsk podczas rozgrywanych w weekend Mistrzostw Polski U 16, które odbyły się na stadionie 650-lecia w Słupsku. Dzięki temu AML Słupsk wygrał klasyfikację drużynową i pomógł reprezentacji województwa pomorskiego, która okazała się najlepsza. Przez dwa dni stadion przy ul. Madalińskiego tętnił życiem, na zawody przyjechało blisko 1000 zawodników wraz z rodzicami, trenerami, nie zawiedli także kibice. Wielu z młodych lekkoatletów ustanowiło swoje rekordy życiowe, na szczęście nie było tak obfitych deszczów jak wcześniej zapowiadała prognoza pogody.
Słupszczanie przechodzili samych siebie. Złote krążki w AML wywalczyli: Marek Zakrzewski na 100 m, sztafeta 4x 100 metrów (Jan Osiński, Jan Gostomczyk, Oliwier Kołodziejski, Zakrzewski), Kewin Malek w wieloskoku i Małgorzata Miedziewska w rzucie oszczepem. Srebrny: Milena Patejuk w skoku wzwyż i Daria Książek w biegu na 1000 m przez przeszkody, brązowe: Jan Gostomczyk na 300 metrów, Hanna Grabowska w skoku wzwyż, Kewin Malek w skoku wzwyż. Do tego doszedł także brązowy medal Aleksandry Mioskowskiej z Feniksa Słupsk w pchnięciu kulą.
Wyrazem dobrej organizacji mistrzostw i wysokiego poziomu sportowego gospodarzy są podziękowania zarządu Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku: – Składamy gratulacje i podziękowania wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom, sponsorom, samorządom i działaczom za historyczny występ podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Słupsku. Województwo pomorskie zwyciężyło w klasyfikacji medalowej z największym w historii tej imprezy dorobkiem 21 medali. AML Słupsk był pierwszy w klasyfikacji medalowej klubów zdobywając 9 medali , co jest również wydarzeniem bez precedensu. Wielokrotnie w przeszłości cała reprezentacja wojewódzka nie zdobyła tylu krążków. Szczególne podziękowania kierujemy do głównych organizatorów władz Słupska, lokalnych działaczy i sponsorów. Słupsk przypomniał o niepodważalnych tradycjach lekkoatletycznych , zachwycił gości bazą do szkolenia i organizacji dużych zawodów.